Peruki Syntetyczne Gdańsk

Peruka syntetyczna Gdańsk
Peruka syntetyczna Gdańsk

Dokładnie analizując bazę naszych klientów zauważyliśmy, że wielu z nich nie jest zainteresowanych produktami, które miałyby nosić na stałe. Część osób pragnie nabyć perukę lub system włosów, który można będzie nałożyć wyłącznie na specjalną okazję, taką jakby chociażby wyście do kina ze znajomymi, uroczysty bankiet, czy wakacyjny wyjazd. W takim przypadku peruki z włosa naturalnego mogą nie zdać egzaminu, szczególnie że wymagają one odpowiedniej, niejednokrotnie czasochłonnej pielęgnacji. Jeżeli więc żyją Państwo ciągle w biegu i chcieliby, aby przymierzenie, ułożenie oraz konserwacja nabytego produktu zajmowały wyłącznie kilka minut, warto dokładniej przyjrzeć się naszej ofercie peruk syntetycznych. Są one wykonane ze specjalnego włókna wysokiej jakości, które w branży określane jest mianem kanekalon. Zyskało ono dużą popularność na świecie, a w chwili obecnej szturmem podbija także Polskę, przede wszystkim z uwagę na fakt, że zarówno jego faktura jak i struktura do złudzenia przypominają naturalne uczesanie. Oznacza to, że nawet dokładnie przyglądając się Państwa fryzurze, znajomi i rodzina nie będą w stanie powiedzieć, czy stosują Państwo nowy, wysoce efektywny szampon, czy też zdecydowaliście się Państwo wypowiedzieć wojnę przerzedzaniu się oraz wypadaniu włosów stosując najwyższej jakości perukę. Warto jednakże pamiętać, że o perukę syntetyczną również należy odpowiednio zadbać, przede wszystkim stosując właściwie dostosowane do jej specyfiki kosmetyki i środki pielęgnacyjne oraz wykorzystując do codziennego szczotkowania grzebienie i szczotki legitymujące się miękkimi końcówkami oraz odpowiednio dużym rozstawem zębów. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy obecnie posiadane produkty będą odpowiednie, zachęcamy do wizyty w naszym salonie celem zasięgnięcia profesjonalnej porady – peruki syntetyczne Gdańsk, Gdynia i okolice.

Korzyści wynikające ze stosowania peruk syntetycznych:

 • Brak ograniczeń odnośnie koloru, długości, czy stylu uczesania
 • Konserwacja tego typu produktów jest niewymagająca i bardzo szybka
 • Materiał, z którego wykonana jest peruka jest lekki i przyjemny w dotyku
 • Możliwość natychmiastowego zakupu bez konieczności długotrwałego oczekiwania
 • Peruki syntetyczne są znacznie tańsze od naturalnych systemów uzupełnień
 • Trudno zauważyć różnicę pomiędzy nimi a uczesaniem standardowym
 • Włosy zachowują swój pierwotny kształt nawet w przypadku, gdy regularnie poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym
 • Wykorzystane do produkcji materiały nie powodują podrażnień ani alergii

Peruki syntetyczne – najistotniejsze minusy:

 • Brak możliwości farbowania
 • Ograniczona trwałość produktu, który do użytku nadaje się najczęściej przez okres dwunastu miesięcy
 • Ograniczona wentylacja, która może okazać się problematyczna szczególnie w okresie zimowym
 • Peruki syntetyczne nie powinny być suszone, modelowane oraz wystawiane na działanie wysokich temperatur

Poniżej znajdą Państwo krótką informację dotyczącą włókien, z których wykonywane są peruki syntetyczne oferowane przez naszą firmę:

Peruki syntetyczne sklep Gdańsk
Peruki syntetyczne sklep Gdańsk

Lwia część produktów powstaje na bazie włókna syntetycznego noszącego wdzięczną nazwę Modacrylic. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że jest to baza akrylowa, której właściwości zostały odpowiednio zmienione poprzez dodanie do niego polimerów. Włókna tego typu są niezwykle popularne w branży perukarskiej przede wszystkim dlatego, że oferują niezwykłą jakość i elastyczność. Co więcej, nie tracą one swojego oryginalnego kształtu i koloru nawet w sytuacji, gdy peruka noszona jest niemalże codziennie, nawet przy wysoce niesprzyjających warunkach pogodowych. Modacrylic cieszy się na przestrzeni ostatnich lat niesłabnącą popularnością tak w kraju nad Wisłą jak i poza jego granicami, co jest przede wszystkim spowodowane faktem, iż do złudzenia przypomina ono włos naturalny. Wpływa to bardzo pozytywnie na samopoczucie oraz pewność siebie osób noszących produkty wykonane z tego właśnie włókna. Co równie istotne, Modacrylic jest wysoce odporny na działanie promieni słonecznych oraz nie jest mu straszna ekspozycja na wysokie temperatury, jako że jest to materiał niepalny. Oznacza to, że nawet jeżeli perukę założymy podczas wielogodzinnego letniego opalania lub pieszej wycieczki w palącym słońcu, zakupiony przez nas produkt nie straci swojego wyjątkowego, pierwotnego blasku. Nie musimy się także obawiać o nadmiernie szybki spadek elastyczności czy połyskliwości, jako że Modacrylic legitymuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, a przy odpowiedniej pielęgnacji również niespotykaną żywotnością. Dla Pań uwielbiających eksperymenty z uczesaniem jest to niezwykle ważna informacja, ponieważ zakup peruki medycznej syntetycznej sprawi, że nie będą one musiały stronić od zabiegów pielęgnacyjnych, które to opierają się na wykorzystaniu takich urządzeń generujących ciepło jak suszarka czy prostownica.

Innym z włókien, które zdobyło zauważalny rozgłos w perukarskim światku jest Kanekalon. Nie tylko niezwykle trudno jest jego strukturę odróżnić od struktury włosa naturalnego, ale także doskonale utrzymuje ono swój pierwotny kształt, nawet w przypadku gdy wystawimy je na działanie promieni słonecznych, długotrwałe wysokie temperatury, czy nawet na działanie intensywnie działających środków pielęgnujących. Mimo, że charakteryzuje się ono bardzo wysoką jakością i pieczołowitością wykonania, to w dalszym ciągu peruki wykonane z włosów naturalnych są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki przygotowane na bazie włókna naturalnego, co zapewne tłumaczy dlaczego tak chętnie wybierane są one przez naszych klientów pragnących otrzymać możliwie jak najlepszy produkt za przystępną cenę.

Jeżeli nie są Państwo zdecydowani co do typu włókna, zawsze mogą Państwo sięgnąć po produkty wykonane z ich różnych mieszanek. Najczęściej wybierane przez klientów peruki mieszane oferowane są przez markę Ellen Wille, z którą to prowadzimy ścisłą współpracę.

Jak we właściwy sposób zadbać o peruki syntetyczne? Warto wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, że ich rozczesywanie przy wykorzystaniu standardowych grzebieni lub szczotek może je nieodwracalnie uszkodzić i negatywnie wpłynąć na strukturę włosa. Dlatego też przystępując do pielęgnacji systemu powinni się Państwo wyposażyć w akcesoria o odpowiednio szerokim rozstawie ząbków oraz o miękkich końcówkach. Pamiętać również należy, że peruk kręconych nie powinno się rozczesywać zupełnie, jako że mogą one nie powrócić do swojego pierwotnego kształtu, co z kolei poniesie za sobą konieczność ich regeneracji lub wymiany na nowy model.

Prawidłowe mycie oraz pielęgnacja peruk syntetycznych

Peruka syntetyczna Gdańsk
Peruka syntetyczna Gdańsk

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o peruki wykonane z włókna syntetycznego dbać należy w wysoce specyficzny sposób. Oznacza to, że w większości przypadków na nic zdadzą się standardowe akcesoria oraz kosmetyki, które zwykliśmy stosować do pielęgnacji swojej własnej fryzury. Przede wszystkim – nie myjmy oraz nie czyśćmy systemu pod bieżącą wodą. Jeżeli nie chcemy ryzykować, że jego pierwotny wygląd ulegnie znacznemu pogorszeniu, zamoczmy go w wodzie, której temperatura nie przekracza dwudziestu pięciu stopni. Wodę taką można oczywiście wzbogacić o profesjonalny szampon do pielęgnacji i konserwacji peruk, który mogą Państwo nabyć między innymi w naszym sklepie z perukami. Taka mieszanka sprawi, że poszczególne włókna odzyskają pożądaną elastyczność i blask, natomiast ich struktura wewnętrzna nie ulegnie w jakimkolwiek stopniu degradacji. Perukę namaczać należy w tak przygotowanej kąpieli pielęgnacyjnej przez okres co najmniej 5 minut, przez który to czas warto ugniatać całą powierzchnię systemu palcami. Umożliwi to szamponowi przedostanie się do nawet najtrudniej dostępnych obszarów produktu i oczyszczenie go z zanieczyszczeń.  Po zakończonym namaczaniu, perukę włożyć należy następnie do miski z letnią wodą bez dodatku jakichkolwiek kosmetyków, co pozwoli na usunięcie z jej zakamarków pozostałości szamponu. Na wilgotny system nanieść także możemy odżywkę, która to zwiększy sprężystość włosów oraz przedłuży ich żywotność. Kiedy już przeprowadzimy wszystkie opisane zabiegi, czas na suszenie, które przeprowadzić należy w wysoce specyficzny sposób, a mianowicie – poprzez przyłożenie do peruki z obydwu stron ręczników, a następnie delikatne dociskanie ich do powierzchni systemu tak, aby wchłonęły one nadmiar wilgoci oraz kosmetyków konserwacyjnych. Kiedy uznamy, że powierzchnia oraz wnętrze produktu jest wystarczająco suche, system należy energicznie wytrzepać, a następnie powiesić na stojaku lub położyć na czystej, płaskiej powierzchni celem całkowitego odparowania wody. Zalecamy wykorzystanie w tym celu stojaka do peruk, jako że zagwarantuje on, że żadne z włókien nie zostanie zagięte czy uszkodzone. Po kilku godzinach przejść możemy do szczotkowania peruki szczotką lub grzebieniem o delikatnych, szeroko rozłożonych ząbkach. Gdy zauważymy, że podczas tego procesu peruka syntetyczna nadmiernie się elektryzuje, nanieśmy na nią płyn elektrostatycznym, który szybko i skutecznie wyeliminuje to zjawisko. Jeżeli nie są Państwo pewni, który z produktów wybrać – zapraszamy do naszego sklepu oraz zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z pewnością polecą Państwu najskuteczniejszy kosmetyk dostępny w okazyjnej cenie!

PERUKI SYNTETYCZNE GDAŃSK – ZAPRASZAMY DO ZAZNAJOMIENIA SIĘ Z NASZĄ BOGATĄ OFERTĄ PERUK SYNTETYCZNYCH!